02644212686

شنبه تا چهارشنبه: 10am - 16pm

روبروی بانک ملی مرکزی- خیابان محمدی- ساختمان شایان

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4

بعد از جراحی لثه، دندانپزشك لثه را بخيه کرده  و به منظور حفاظت موضع از تحريكات با استفاده از خمير پانسمان آنرا با پانسمان می پوشاند. خمير پانسمان در عرض چند ساعت سفت می شود. اگر تکه ای از آن جدا شد مهم نیست ، اما اگر تيز و ناراحت كننده بود و همراه با درد بود ، باید به  دندان پزشک مراجعه شود.

بعد از رفتن بيحسی ممكن است درد مختصری وجود داشته باشد كه می توان آنرا با مسكن های تجويز شده رفع نمود.

توصيه می شود از انجام فعاليت های شديد بدنی و حمام گرم تا چند روز اجتناب نمایید.

ممكن است بعداز عمل مقداری تورم در صورت ديده شود كه طی سه الی چهار روز از بين خواهد رفت همچنین پيشنهاد ميشود جهت پيشگيری و يا كاستن تورم يا خونريزی بعد از عمل ، با استفاده از كيسه آب يخ كمپرس سرد شود اگر تورم شديد و توام با تب و علائم ديگر بود به جراح لثه اطلاع دهيد.

در برخی مواقع ضعف، تب و لرز خفيفی در 24 ساعت اول ممکن است ایجاد شود اما در صورت شديد شدن با پزشک معالج این موضوع را مطرح کنید.

در روز اول خروج مقداری خونآبه معمولا طبيعی ست. ولی در صورتی که خونريزی شدید بود ، يك تكه گاز استريل خيس شده را روی پانسمان قرار داده و با فشار نگهداريد. اگر خونريزی از بين نرفت و يا تشدید شد حتما به پزشک مراجعه نمایید

روز اول بهتر است که از غذاهای مايع و همچنین سرد استفاده نمایید. از روز بعد از غذاهای نرم استفاده نمایید و جويدن را با طرف ديگر فك كه پانسمان ندارد انجام دهيد. بعد از جراحی از دهانشويه استفاده نکنید و مسواك نزنيد. از روز دوم مسواك زدن را آغاز نمایید و در صورت تجويز دهانشويه از سمت پزشک به ملايمت و بدون فشار پمپی استفاده کنید.
ميوه های ترش، آب ميوه و نوشيدنی های ترش مزه كه باعث تحريك لثه و دندان و يا بروز درد می شوند را مصرف نکنید و سيگار نیز نکشید.

پس از برداشتن پانسمان و كشيدن بخيه ها می توانيد دندانهای ناحيه عمل شده را به آرامی با مسواك كنيد در نظر داشته باشید که از وارد شدن ضربه و فشار به لثه جلوگيری نمایید. ممكن است در روزهای اول و شروع مسواك زدن ناحيه عمل شده، مقداری لثه خونريزی داشته باشد كه این مورد کاملا طبیعی است .

آدرس مطب

البرز- هشتگرد- روبروی بانک ملی مرکزی
خیابان آزاده محمدی- ساختمان شایان
طبقه سوم

ساعات نوبت دهی

شنبه تا چهارشنبه: صبح ها : 10 الی 12
عصرها : 14 الی 20
پنجشنبه ها: تعطیل

شبکه های اجتماعی