02644212686

شنبه تا چهارشنبه: 10am - 16pm

روبروی بانک ملی مرکزی- خیابان محمدی- ساختمان شایان

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4

دندانپزشک باید در مورد شرایط شما و بیماری هایی که به آن مبتلا بوده اید یا هستید در جریان قرار گیرد زیرا دندان ها و بیماری ها رابطه متقابلی با یکدیگر دارند. عمده دلیل آن اینست که بسیاری از بیماری هایی که مراجعه کنندگان به آن مبتلا هستند، می تواند روی درمان دندان پزشکی آنها نیز تاثیر بگذارد. از طرف دیگر، سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی بدن رابطه متقابلی با هم دارند به گونه ای که سلامت کلی بدن شما روی دهانتان تاثیر می گذارد و بیماری های دهان نیز می تواند روی سلامت عمومی بدن تاثیر داشته باشد.
بسیاری از بیماری ها، ممکن است علائم دهانی داشته باشند. در برخی از بیماری ها علائم دهانی جزو اولین علائمی است که ظاهر می شود و تشخیص اولیه از روی علائم دهانی می تواند از بسیاری از آسیب های متعاقب پیشرفت بیماری جلوگیری نماید. و بهتر است در مورد تمام جزییات بیماری ها و داروهایی که مصرف می کنید، با دندان پزشک مشورت نمایید. حتی برخی مکمل ها و داروهای گیاهی نیز می توانند تداخل دارویی با داروهای تجویزشده دندان پزشک داشته باشند.

 

سابقه تصادف، ضربه، سکته مغزی یا قلبی و افسردگی
تصادف ها و ضربه های وارد شده به دندان ها بر سرنوشت دندان ها تاثیرگزار است. ضربه یا تروما  باعث از بین رفتن دندان ها در کوتاه مدت یا بلندمدت میشود. افرادی که سابقه سکته مغزی دارند، معمولا داروهایی مصرف میکنند که باید در مورد آن با دندان پزشک خود مشورت کنند. در مورد افسردگی نیز دندان پزشک خود را از داروهایی که مصرف میکنید مطلع سازید.تزریق انواعی از بی حسی دندان پزشکی در برخی از بیماران قلبی عروقی می تواند مشکلاتی ایجاد نماید. همچنین در برخی از بیماران قلبی نیاز به پیش دارویی با آنتی بیوتیک قبل از برخی درمان های دندان پزشکی وجود دارد. داروهای قلبی عروقی طیف وسیعی دارند.
فشار خون در کشور ما به دلیل شیوه ناسالم زندگی شایع است دندان پزشک در بسیاری از موارد مجبور است با پزشک متخصص قلبی که تحت نظرش هستید در مورد درمان دندان پزشکی شما مشورت نماید.


ناتوانی ها و معلولیت ها
بعضی از ناتوانی های جسمی ممکن است ایجاب کنند بیمار در موقعیت خاصی روی یونیت قرار بگیرد. ممکن است مشکل کمر یا گردن داشته باشند، جراحی خاصی روی حرکت و نشستن تاثیر گذاشته یا اگر فرزند یا فردی که قیم وی هستند معلولیت ذهنی دارند در مورد جزییات آنها با دندان پزشک صحبت نمایید.

سابقه سرطان، شیمی درمانی یا اشعه درمانی
در مورد بیماری سرطان باید با دندان پزشک خود مشورت نمایید. حتی اگر بیماری در سال های قبل درمان شده باز باید آن را با دندان پزشک در میان گذاشت. ممکن است اقدام به شیمی درمانی یا اشعه درمانی، نوع درمان را تغییر میدهد. به علاوه، ممکن است تمهیدات خاصی برای انجام درمان در نظر گرفته شود.

اختلالات هورمونی
اختلالات هورمونی متفاوت میباشند و ممکن است روی درمان های دندان پزشکی نیز تاثیر گذار باشند .مثلا در اختلالات تیروئیدی مشکل کنترل فشار خون مطرح است. دانستن این نکته ها به دندان پزشک کمک می کند نظارت بهتری روی درمان داشته باشند. در مورد مصرف داروهای هورمونی و حتی داروهای ضدبارداری نیز باید دندان پزشک را مطلع ساخت.

بیماری های کلیوی و کبدی
برخی داروها از مسیرهای کلیوی و کبدی دفع می گردند. داروهای رایج در تجویزهای دندان پزشکی نیز امکان دارد به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی یا کبدی تغییر داده شوند، یا منع تجویز داشته باشند و یا شیوه مصرف آنها را تغییر دهند.

بارداری و شیردهی
حتما باید در مورد بارداری فرد، دندان پزشک را مطلع نمود. چراکه شیردهی روی داروهای تجویزشده توسط دندان پزشک تاثیر گزار است. تجویز رادیوگرافی و تصمیم به شروع درمان و داروها مواردی هستند که با دوره بارداری تحت تاثیر قرار می گیرند.

آدرس مطب

البرز- هشتگرد- روبروی بانک ملی مرکزی
خیابان آزاده محمدی- ساختمان شایان
طبقه سوم

ساعات نوبت دهی

شنبه تا چهارشنبه: صبح ها : 10 الی 12
عصرها : 14 الی 20
پنجشنبه ها: تعطیل

شبکه های اجتماعی