02644212686

شنبه تا چهارشنبه: 10am - 16pm

روبروی بانک ملی مرکزی- خیابان محمدی- ساختمان شایان

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4

سوال :آیا در دوران بارداری کلسیم از دندان ها برداشته می شود؟
پاسخ:کلسیم مورد نیاز جنین توسط رژیم غذایی شما فراهم می شود نه دندان هایتان. اگر کلسیم رژیم غذایی کافی نباشد بدن شما این ماده را از ذخائر بدن تامین می کند. کلسیم موجود در دندان ها به شکل کریستال های پایدار میباشد که بدن قادر به برداشتن آن جهت تامین کلسیم جنین نمیباشد ولی کلسیم از استخوان ها بسادگی برداشته می شود تا نیاز بدن را به این ماده تامین کند. برهمین اساس دردوران بارداری مصرف فراورده های لبنی که منبع اصلی کلسیم هستند را در برنامه غذایی باید قرار دهید

 سوال :آیا عکسبرداری از دندان‌ها خطر دارد؟
پاسخ:برای عکس‌گرفتن از دندان‌ها از اشعه ایکس استفاده می‌شود. مقدار اشعه لازم برای تهیه یک رادیوگرافی از دندان بسیار کم و بشرط رعایت کلیه نکات ایمنی بدون خطر است.
خطرات اشعه ایکس بیشتر در مورد خانمهای باردار مطرح است. بطوریکه خانم های باردار در سه ماه اول بارداری نباید تحت تابش اشعه ایکس قرار بگیرندو از ماه چهارم با درنظر گرفتن نکات ایمنی و با دستور دندانپزشک قابل انجام میباشد.
نکته
لازم است خانم های باردار بهنگام مراجعه به دندانپزشک وی را از بارداری خود مطلع سازند.

سوال: آیا امکان عصب کشی در زمان بارداری وجود دارد؟
پاسخ: عصب کشی در زمان بارداری عادی و در تمام دوران بارداری قابل انجام است. هرچند، ترجیح داده می‌شود که این درمان‌ها بیشتر در سه ماهه دوم انجام گیرد.

سوال: تزریق بی‌حسی موضعی در زمان بارداری مجاز است؟
پاسخ: بی‌حسی موضعی معمول دندان‌پزشکان برای زنان باردار سالم و جنین آنها هیچ ضرری ندارد. در مراحل پایانی بارداری ممکن است خانم‌ها مشکل فشار خون پیدا کنند نوع بی‌حسی گا‌ها و به ندرت تغییر پیدا خواهد کرد.

سوال: تجویز دارو پس از درمان توسط دندان‌پزشک برای مادران باردار مجاز است؟
پاسخ: معمولا دارویی که برای بیماران باردار توصیه می‌شود استامینوفن است. اما در سه ماهه اول و دوم (و نه سوم) ایبوپروفن نیز قابل استفاده است همچنین آموکسی‌سیلین و سایر داروهای خانواده پنی‌سیلین نیز جهت مصرف خانم های باردار مجاز میباشد. البته  آسپرین و داروهای ترکیبی حاوی آن در هیچ کدام از مراحل بارداری نباید مصرف شوند.

آدرس مطب

البرز- هشتگرد- روبروی بانک ملی مرکزی
خیابان آزاده محمدی- ساختمان شایان
طبقه سوم

ساعات نوبت دهی

شنبه تا چهارشنبه: صبح ها : 10 الی 12
عصرها : 14 الی 20
پنجشنبه ها: تعطیل

شبکه های اجتماعی