02644212686

شنبه تا چهارشنبه: 10am - 16pm

روبروی بانک ملی مرکزی- خیابان محمدی- ساختمان شایان

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4

لبخند زیبا با دندان های مرتب گاهی برای برخی افراد آرزوست.

امروزه علم دندانپزشکی نه تنها در زیباسازی دندان ها به خوبی پیشرفت کرده بلکه روش های راحت و ساده تری نیز برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب را به کار برده است . بطورکلی ارتودنسی به معنای ردیف کردن دندان‌هاست و هدف از آن مرتب کردن دندان‌های فک بالا یا فک پایین و یا هر دو فک میباشد.

ارتودنسی به منظور برقراری رابطه منظم بین دندان و فک انجام می گیرد همچنین در این درمان با رعایت بهداشت از پوسیدگی ها براثر نامرتبی و روی هم قرارگرفتن برخی از دندان ها یا فاصله بین دندان ها نیز جلوگیری میشود.به دلیل وجود درمان های زیاد و تنوع وضعیت های مختلف دهانی و دندانی، برای اینکه بدانید آیا دندان ها نیاز به ارتودنسی دارند یا خیر باید توسط دندان پزشک مشاوره و راهنمایی بگیرید به این دلیل که امکان درمان های جایگزین بجای ارتودنسی نیز امکانپذیر است در برخی موارد و در سنین بعد از رشد در صورت نامرتبی های کم از درمان های لمینیت که پوشش های استتار کننده نامرتبی های دندانی است و روی سطح جلویی دندان های قدامی چسبانده می شوند، استفاده میکنند.

ارتودنسی محدود به سن خاصی نیست، می توان از اواخر 3 سالگی تا وقتی که دندان ها وجود دارند از این درمان استفاده کرد. گاهی اوقات در سنینی که کودکان دندان شیری دارند و جهت رفع عادت مکیدن انگشت یا استفاده از پستانک ، از دستگاه های ساده ارتودنسی استفاده می شود. اغلب مشکلات دندان و فک ودر نتیجه نیاز به ارتودنسی در 7سالگی و زمانی که بیشتر دندان های دائمی جلویی درآمده اند خود را نمایان میکنند.از وقتی که دندان های دائمی رویش پیدا می کند تا حدود 12 تا 15 سالگی می توان تغییرات استخوانی و عضلانی مثل بزرگ کردن فک افراد را انجام داد. به طور کلی بهترین سن برای درمان ارتودنسی ثابت حدود 12 سالگی است. پس از 12 سالگی با افزایش سن درمان نیز تغییر میابد.

آدرس مطب

البرز- هشتگرد- روبروی بانک ملی مرکزی
خیابان آزاده محمدی- ساختمان شایان
طبقه سوم

ساعات نوبت دهی

شنبه تا چهارشنبه: صبح ها : 10 الی 12
عصرها : 14 الی 20
پنجشنبه ها: تعطیل

شبکه های اجتماعی