02644212686

شنبه تا چهارشنبه: 10am - 16pm

روبروی بانک ملی مرکزی- خیابان محمدی- ساختمان شایان

  • slide 1
  • slide 2
  • slide 3
  • slide 4

دندان باید عصب کشی شده باشد

دندان‌ها معمولا در اثر عدم رعایت بهداشت و تغذیه نادرست، در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرند. گاهی پوسیدگی‌‌ها چندان پیشرفت می‌كنند كه نسج زیادی از دندان نیز از بین می‌رود و ساختمان دندان تخریب می‌شود. برای درمان چنین دندان‌هایی و بازسازی مجدد آنها،از روكش‌ دندان استفاده میشود بوسیله روكش،‌ دندان دوباره ساخته می‌شود.

روکش دندان در موارد زیر استفاده می‌شود:

*دندان‌هایی که به علت پرکردگی وسیع شکننده هستند

*ترک‌های دندانی

*بازسازی سطوح جونده دندان

*ترمیم زیبایی دندان‌های بدرنگ یا بدشکل

*دندان‌هایی که تاج آنها شکسته یا نسج باقی‌مانده دندان توانایی نگهداری پرکردگی را نداشته باشد

*دندان‌هایی که عصب کشی شده‌اند، از آنجایی که مقدار زیادی از نسج مینا و عاج برداشته می‌شود و همچنین به علت قطع‌شدن تغذیه داخلی و خشک‌شدگی نسبی بافت دندان، یا به علت تغییر رنگ ناشی از خونریزی دندانی یا بیماری پالپ استفاده از روکش دندان توصیه می‌شود

تخریب دندان‌ها در اثر پوسیدگی یا ضربه ممکن است که اتفاق بیفتد، ضربه‌هایی كه به دندان وارد میشود نیز باعث شکستگی دندان میشود. اگر شكستگی‌ دندان کم و كوچك باشد با مواد پركردنی میتوان آنراترمیم نمود ولی در شكستگی‌های بزرگتر دندان بوسیله روكش‌ها اصلاح میشوند.بطورکلی بوسیله روكش دندان می‌توان عملكرد و یا زیبایی یك دندان را به آن باز گرداند.روكش‌ها در جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. خصوصیات و شرایط ماده‌ای كه روكش یا پروتز های دندانی از آن ساخته می‌شوند باید با دهان سازگاری داشته باشد و دچار زنگ زدگی نشود و مواد سمی برای بدن در آن به كار نرفته باشد.

آدرس مطب

البرز- هشتگرد- روبروی بانک ملی مرکزی
خیابان آزاده محمدی- ساختمان شایان
طبقه سوم

ساعات نوبت دهی

شنبه تا چهارشنبه: صبح ها : 10 الی 12
عصرها : 14 الی 20
پنجشنبه ها: تعطیل

شبکه های اجتماعی